Práce na luxusní výletní lodi | informace o práci na lodi, život na lodi
Práce na lodi | informace o cestování, životě a práci na lodi

Jak získat práci na lodi

Jak už bylo řečeno, výletní společnosti jsou pro pracovníky na lodi dost vybíraví. Před odesláním životopisu si musíte uvědomit, že práce na výletní lodi je většinou v USA. Toho se budou také týkat vaše náklady! Úspěšní žadatelé o práce na lodi se budou muset na vlastní náklady dostat do přístavu, ze kterého výletní loď vyplouvá. Z 90 procent je to Florida, USA.

Práce na lodi | Cruiseship Jobs | Cruise ship job | Work on a boat | Cruiseline Jobs | Ship work | Luxury boat work | Cruise line Job | job

Požadavky pro práci na lodi


Věk: Výletní společnosti preferují žadatele mezi 20 - 35 lety
Bezúhonnost: Musíte mít čistý trestní rejstřík v USA
Vystupování: Pro práci na lodi musíte mít přijatelný vzhled a příjemné vystupování
Zdravotní stav: Je vyžadován dobrý zdravotní stav
Angličtina: komunikativní úroveň anglického jazyka je zpravidla vyžadována
Praxe: Pro určité profese je vyžadována praxe

Strukturovaný životopis

Nejprve se musíte rozhodnout, o jakou práci na výletní lodi máte zájem. Svou roli hraje praxe, úroveň vašich znalostí anglického jazyka a ochota učit se nové věci. Znovu připomínáme, že práce na lodi je dřina, sice dobře placená, ale dřina!

Prvním krokem k získání práce na lodi je napsání strukturovaného životopisu, podle anglických norem. Ten uzpůsobte podle toho, o jakou práci na výletní lodi máte zájem. Bonusem potom budou anglicky psané reference, případně agenturou přeložené reference české. Některé náborové agentury vyžadují fotografii.

Výběr agentury

Jakmile budete mít sepsaný životopis, následuje výběr agentury. V sekci agentury (anglicky) naleznete odkazy na různé agentury které zprostředkovávají práce na výletní lodi. Různé agentury mají různé nabídky, ne všechny agentury mají v nabídce práci, o kterou máte zájem, musíte udělat průzkum. Zde již je zapotřebí určitá úroveň angličtiny. Samozřejmě platí, čím víc agentur obepíšete, tím větší máte šanci na přijetí.

Přijímací pohovor se zástupcem lodní společnosti

Pohovory se konají několikrát do roka, tomto případě musíte být trpěliví. Každopádně v případě zájmu se vám agentura ozve s nabídkami termínů a míst konání pohovorů. Jakmile budete mít termín pohovoru, máte skoro vyhráno, mají o vás zájem. Na pohovoru se potom hodnotí především úroveň anglického jazyka, zkušenosti a vystupování.

Získání víza

Jakmile máte za sebou úspěšný pohovor, agentura vám zašle přijímací dopis tzv. Employment letter, na základě kterého si zažádáte o potřebné vízum. Přesné instrukce pro vydání víza se dozvíte na ambasádě USA, kde si také vyzvednete formulář pro vydání víza. Pro práci na výletní lodi budete potřebovat vízum C1 a D.

Zdravotní prohlídka a školení

Jakmile budete mít za sebou úspěšný pohovor, bude následovat lékařská prohlídka. Tu vám bohužel neudělají u každého doktora, musíte se zeptat svého obvodního lékaře. V materiálech, které vám agentura zašle bude i označení vyžadovaného lékařského vyšetření. Počítejte, že budete s největší pravděpodobností do Prahy nebo do Brna.

kolení a nalodění

Termín a místo nalodění vám agentura zašle. Počítejte zhruba do 3-6 měsíců po úspěšném pohovoru se zástupcem lodní společnosti. Budete si muset na vlastní náklady pořídit letenku do místa nalodění, jak už bylo zmíněno, většinou se jedná o Floridu, USA.

Shrnuto a podtrženo, práce na lodi vás čeká zhruba 1 - 6 měsíců po odeslání životopisu agentuře.

Práce na lodi | kam dál?

Cruise line jobs online, cruise job, práce na lodi, servírka. Agentury, jsou prostředníci, kteří zajišťují svým klientům práci na výletní lodi. Velké výletní společnosti totiž přenechávají shánění zaměstnanců personálním agenturám, které potom samy shánějí pro ...

štítky : práce na lodi, výletní loď, Cruise Ship job, Cruise Ship Career, Cruise Ship employment, agentura, Cruise Line Agency, Cruiseship jobs, Cruise job

Jak už bylo řečeno, výletní společnosti jsou pro pracovníky na lodi dost vybíraví. Před odesláním životopisu si musíte uvědomit, že práce na výletní lodi je většinou v USA. Toho se budou také týkat vaše náklady! Úspěšní žadatelé o práce na lodi se budou muset na ...

štítky : práce na lodi, výletní loď, Cruise Ship job, Cruise Ship Career, Cruise Ship employment,

Všechny tyto pozice téměř bez výjimky vyžadují předchozí zkušenosti s obdobným typem práce , zkušenosti s vystupováním na veřejnosti a před publikem. Pozice v zábavním průmyslu je nejvyhledávanější práce na lodi a pokud máte potřebné zkušenost, také máte velkou ...

štítky : práce na lodi, výletní loď, Cruise Ship job, Cruise Ship Career, Cruise Ship employment