Práce na luxusní výletní lodi | informace o práci na lodi, život na lodi
Práce na lodi | informace o cestování, životě a práci na lodi

Co je to vlastně výletní nebo zaoceánská loď

Výletní loď je obří námořní plavidlo, určené pro přepravu osob. Existují dva druhy lodí a vzhledem k tomu, že termíny pro oba typy lodí jsou převzaty z angličtiny, upřesníme si pojmy.

První je určena pro přepravu pasažérů z jednoho místa na druhé, například z Evropy do USA. Anglicky se nazývá "OCEAN LINER". Budeme ji česky nazývat zaoceánská loď. Druhý typ výletní lodě potom vykonává okružní plavby, zpravidla z jednoho přístavu, do kterého se po skončení plavby opět vrací. Taková se nazývá "CRUISE SHIP" a české pojmenování je výletní loď.

Práce na lodi | Cruiseship Jobs | Cruise ship job | Work on a boat | Cruiseline Jobs | Ship work | Luxury boat work | Cruise line Job | job

Okružní výletní loď "Cruise ship"

Jak už bylo zmíněno, plavby na výletních lodích jsou obrovským byznysem, zejména v USA. Není proto s podivem, že největší plavební společnosti mají přístavy právě v USA a vzhledem k faktu, že nejoblíbenější plavby výletních lodí jsou do oblasti Karibiku, většina más sídlo na Floridě.

Výletní lodě bývají zpravidla luxusní mamutí plavidla, která pojmou dva až pět tisíc pasažérů. Plavby trvají od několika dnů až po několik měsíců, podle toho je tedy přizpůsoben i interiér a výbava výletní lodi. Jelikož pasažéři stráví většinu času z celé plavby právě na palubě, výletní lodi jsou proto vybaveny veškerým potřebným zázemím.

Téměř všechny výletní lodě mají bazén, ve kterém si sice nezaplavete, ale na válení a cachtání to postačí. Dalším povinným vybavením výletní lodi je restaurace, bar kavárna a salónek. Vzhledem k tomu, že se výletní lodě pohybují v mezinárodních vodách, alkohol je tax free, stejně jako ostatní prodávané zboží. Další výhodou mezinárodních vod je neexistence regulace hazardních her. Casino proto najdete na palubě téměř všech výletních lodí. Součástí výletních lodí bývá také kino, knihovna, tělocvična, posilovna, wellness centrum a nákupní středisko. Výletní lodi jsou takovým malým plovoucím městem.

Rozměry výletní lodě jsou také jejím omezením. Vzhledem k tomu, že takový obr potřebuje určitý ponor, počítejte s tím, že z paluby takové výletní lodě moc neuvidíte. Výletní lodě totiž plují v hlubších vodách a tak ostrovy a pevninu uvidíte většinou z dálky.

Zaoceánská loď

Zaoceánské lodě jsou určeny pro přepravu pasažérů. Vzhledem k tomu, že jejich obliba ustoupila do pozadí zejména kvůli pohodlnějším a rychlejším letadům, zmíníme zaoceánské lodi pro doplnění tématu. Hlavní rozdíly mezi zaoceánskou lodí a výletní lodí je hlubší ponor, který zaoceánské lodi umožňuje kotvit jen v hlubokých přístavech. Dalším rozdílem je rychlost. Zatímco výletní loď brázdí oceán rychlostí 20-25 uzlů, zaoceánské lodi mají cestovní rychlost 30 uzlů. Zaoceánské lodi se od výletních lodí liší také výbavou. Nabízejí zpravidla méně zábavních prostor na úkor počtu pasažérů. Od výletní lodi se zaoceánská loď také liší svojí konstrukcí. Zatímco výletní loď nemá žádnou volnou palubu, zaoceánské lodi ji zpravidla mají. Zaoceánské lodě mají také silnější plátování na trupu, aby mohly snadněji zdolávat nepřízeň počasí a silné vlny uprostřed oceánu.

Díky tomu, že výletní lodě křižují zpravidla oblast karibských ostrovů, mají tedy možnost doplňovat zasoby v jednotlivých přístavech. Proto také zaoceánské lodi mívají větší nádrže a díky vyšší rychlosti mívají i vyšší spotřebu. Jedinou zaoceánskou lodí, která stále ještě přepravuje pasažéry ze Southamptonu v Anglii do New Yorku, USA je zaoceánská loď společnosti Cunard Lines, Queen Mary II. Cesta jedním směrem trvá 4 dny a stojí něco kolem 500 liber.

Práce na lodi | kam dál?

Cruise line jobs online, cruise job, práce na lodi, servírka. Agentury, jsou prostředníci, kteří zajišťují svým klientům práci na výletní lodi. Velké výletní společnosti totiž přenechávají shánění zaměstnanců personálním agenturám, které potom samy shánějí pro ...

štítky : práce na lodi, výletní loď, Cruise Ship job, Cruise Ship Career, Cruise Ship employment, agentura, Cruise Line Agency, Cruiseship jobs, Cruise job

Jak už bylo řečeno, výletní společnosti jsou pro pracovníky na lodi dost vybíraví. Před odesláním životopisu si musíte uvědomit, že práce na výletní lodi je většinou v USA. Toho se budou také týkat vaše náklady! Úspěšní žadatelé o práce na lodi se budou muset na ...

štítky : práce na lodi, výletní loď, Cruise Ship job, Cruise Ship Career, Cruise Ship employment,

Všechny tyto pozice téměř bez výjimky vyžadují předchozí zkušenosti s obdobným typem práce , zkušenosti s vystupováním na veřejnosti a před publikem. Pozice v zábavním průmyslu je nejvyhledávanější práce na lodi a pokud máte potřebné zkušenost, také máte velkou ...

štítky : práce na lodi, výletní loď, Cruise Ship job, Cruise Ship Career, Cruise Ship employment