Cunard Line je jednou z nejstarších lodních společností na světě. Tato anglicko-americká lodní společnost byla založena roku 1840. Zprvu se orientovala pouze na převážení pošty z Anglie do USA. Zpočátku Cunard Line dlouho držela "Modrou stuhu" (cenu za nejrychlejší přeplutí Atlantiku), nicméně v 80. letech spadla Cunard Line až daleko za své protihráče, zejmína White Star Line.
V tu dobu už měla Cunard line nasazeno několik parníků pro převážení pasažérů. Pomoc přišla v roce 1902, kdy britská vláda poskytla společnosti půjčku. Cunard Steamship Company, Ltd, jak byla společnost v 80. letech přejmenována, využila půjčku na stavbu dvou zaoceánských parníků Mauretania a Lusitania.
Potopení lodě Lusitania v roce 1915, byl jedním z důvodů, proč USA vstoupily do první světové války. Cunard Steamship Company, Ltd začala čelit nové konkurenci ve dvacátých letech 20. století, když se do zaoceánské dopravy vložili Francouzi, Němci a Italové, kteří stavěli ještě větší, rychlejší a prestižnější zaoceánské lodě.
Odpovědí na zahraniční konkurenci byla dnes již legendární loď Queen Mary, která se od okamžiku svého spuštění na vodu v roce 1935 stala královnou Atlantiku a "Modrou stuhu" si udržela po následujících několik let. Nedlouho po spuštění Queen Mary, následovala další loď, nazvaná Queen Elizabeth. Později v roce 1934 se společnost Cunard Steamship Company, Ltd pobídkou vlády Velké Británie, spojila se společnosti White Star a přišla další změna názvu na Cunard White-Star Ltd.
Nakonec v roce 1947 Cunard White Star koupila úplně a společnost se naposledy přejmenovala, tentokrát definitivně na Cunard Line.
Po válce společnost Cunard podstatně vylepšila svou pozici na transatlantických plavbách, do roku 1950 její flotila čítala 12 lodí.
Nicméně v 60. letech 20. století přišel rozmach aviatiky a proudových letadel a kvůli tomu přišly transatlantické linky o své drahocenné pasažéry.
Cunard stáhl většinu lodí z pravidelných linek přes Atlantik a po roce 1968 se začal orientovat na výletní plavby.
Jedinou linkovou lodí, která převáží pasažéry přes Atlantik zůstala Queen Mary II, která pluje z přístavu Southampton v Anglii do New Yorku, USA. Flotila výletních lodí Cunard Line v současnosti čítá tři lodě, Queen Mary II Queen Elizabeth, Queen Victoria a v říjnu 2010 také Queen ElizabethII. Více informací o Cunard line naleznete na oficiálním webu Cunard Line
Cruise line jobs online, cruise job, práce na lodi, servírka. Agentury, jsou prostředníci, kteří zajišťují svým klientům práci na výletní lodi. Velké výletní společnosti totiž přenechávají shánění zaměstnanců personálním agenturám, které potom samy shánějí pro ...
Jak už bylo řečeno, výletní společnosti jsou pro pracovníky na lodi dost vybíraví. Před odesláním životopisu si musíte uvědomit, že práce na výletní lodi je většinou v USA. Toho se budou také týkat vaše náklady! Úspěšní žadatelé o práce na lodi se budou muset na ...
Všechny tyto pozice téměř bez výjimky vyžadují předchozí zkušenosti s obdobným typem práce , zkušenosti s vystupováním na veřejnosti a před publikem. Pozice v zábavním průmyslu je nejvyhledávanější práce na lodi a pokud máte potřebné zkušenost, také máte velkou ...